Fizetések az informatikai és telekommunikációs szektorban

Adatok frissítve: 2023. január

Az informatikusok fizetése a többi szektorhoz képest egyébként is igen kedvező volt, de 2022. második félévében további jelentős béremelkedést lehetett tapasztalni. Budapesten jellemzően magasabbak a fizetések, mint vidéken. A jellemző jövedelem bruttó 800.000-900.000 forintra emelkedett, de megfelelő programozási készséggel ennél jóval magasabb fizetés is elérhető. Ezen belül is elsősorban a nagyobb cégek adják a legjobb bérezést. Portálunk több mint 10 éve követi a magyarországi fizetések alakulását a beküldött kérdőívek alapján. Az informatika területén az elmúlt évekhez képest jelentősen csökkent a különbség a közép- és felsőfokú végzettségűek közt fizetés szempontjából, a legjobban fizetett állásokban egyre több középiskolai végzettségű szakember jelenik meg. Hasonlóképpen a munkatapasztalatnak is egyre kisebb a szerepe: bár jellemzően többet lehet keresni nagyobb tapasztalattal, a fiatal informatikusok akár a legjobb fizetési kategóriákba is bekerülhetnek. A nyelvtudás is számít, bár nem minden pozícióban: a legmagasabb fizetésekkel járó állásokban már gyakran elvárt a felsőfokú nyelvismeret.

A telekommunikációs szektorból főleg olyan budapesti nagyvállalatnál dolgozók küldtek be adatokat 2022-ben, aiknek felsőfokú végzettségük van. Ebben a körben az informatikusokét megközelítő, 600.000-700.000 körüli bruttó bérekről számoltak be.

Egyéb juttatások:
A kitöltött kérdőívek nagy részében adtak tájékoztatást jutalomról, ennek összege jellemzően egy-két havi fizetésnek felel meg a telekom szektorban, az informatikusoknál több havi fizetés mértékét is elérheti. A természetbeni juttatás (étkezési jegy, stb.) szintén jellemzően előfordul.

És Te mennyit keresel? Magyarországon nem szokás ezt a témát nyíltan megbeszélni, de sokan lennének rá kíváncsiak. Írd le a fórumban is, hogy mennyi a fizetésed, és olvasd el, mit írnak mások!

A táblázatokat a beküldött kérdőívek adatainak felhasználásával állítottuk össze. Töltsd ki Te is a kérdőívet (ha még nem tetted), hogy minél megbízhatóbb elemzéseket tehessünk közzé!
:: 
Fizetések az informatikában
Fizetések a Telekom szektorban

Igen. De van magán biztosításom, plusz állami intézménybe nem megyek. Az eléggé képmutató lenne, azt hiszem :)

Azért tegyük hozzá, ez így erősen "fekete" jellegű, hiszen a törvények szerint a TB-t ott kellene fizetni ahol tartózkodunk vagy életvitelszerűen lakunk. Ha pl. itt lennél bejelentve lakcímmel akkor a külföldi osztalékod után nem csak SZJA-t hanem EHO-t is be kellene fizetni, így mindjárt elmenne a fele a hazahozott pénznek. Így a 2.9 netto csalóka mivel semmi nincs levonva belőle, valószínű a magánbiztosítás is lejön belőle stb..
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha más is offshore cégezne TB nélkül akkor az itteni 1M nettós is lenne majdnem 2M. Így már nem olyan nagy szám a dolog, ha én pl. offshore cégen keresztül számláznám ki a termékeimet akkor nekem is megmaradna jelentősen több.

EHO kötelezettség mértéke 14%, amelynek felső határa adóévben !!450 000!! forint

Félreérthető volt. Osztalékról szó sincs, nincs offshore cégem. Magánszemély vagyok, külföldi magánszámlával. A 'hazahozott' pénz az, amit hazautalok. Ezt adózom SZJA-val, de ez nem szerepel a nettóban. A biztosítás, rezsi, ilyesmi igen.

Amióta dolgozom, furdal a kiváncsiság, milyen lehet ugyanezt távmunkában csinálni.

Te szereted? Vagy mindegy? Nyilván meg lehet szokni, mert itt vagy élő példaként... De mégis érdekelne, hogy mennyiben tér el egy onsite melótól.

Szeretem, de messze nem mindegy erre gyorsan rájöttem.

Néha elég izolált tud lenni, ami depresszív típusoknak nem a legjobb. Önfegyelem kell hozzá, napi kialakított rutin is jó ha van és el kell menni néha otthonról dolgozni, pl. co-working helyekre. Így szerintem szuper lesz azoknak akik bírják a nagyfokú önállóságot és személyes szabadságot idegekkel :)

Én jó pár évig remote voltam. Amit az előttem szóló írta azzal egyetértek: lelki alkat is kell hozzá. Nekem nem jött be, de a feltételeim nem voltak ideálisak. A család részéről is kell hozzá tolerancia. Jó pár éve visszatértem onsite-ra és ez most jobb. A coworking-ről akkor még nem hallottam ezért nem is tudtam kipróbálni.

Egyetem alatt PHP-ztam, de realizáltam, hogy hosszútávon nem szeretném csinálni, így átnyergeltem a Java-ra. Diploma után sikerült junior java back-end, javascript front-end fejlesztőként elhelyezkedni Budapest-en. 2 év PHP, 1 év Java tapasztalat, KKV szektor, nincs kafatéria, nettó 310.

15 év tapasztalat, amiből 6 fejlesztői 9 szervezői. A normál szervezői munkák mellett tervezek komplett adatbázisokat, egyfajta háttér projektvezetőként is dolgozom, általában 3-4 fejlesztő munkáját koordinálom.
Juttatások:
- Bruttó 500e
- Cégautó
- Cafeteria (havi kb 40e)

Vélemény?

Ez borzasztó kevés, még akkor is ha korlátlanul használod a kocsit.

Jesszusom, 550-et kapok és 2 éve jöttem ki a Corvinusról. (Nyilván autó nem jár). De amúgy ITPoolon most keresnek Senior BA-t és valami random cég ajánlata ki van írva bruttó 900-ért.

Hajrá!

Szerintem vegyél új billentyűzetet, mert lehagyja az 1-est a 500-as elől.

Komolyra fordítva a szót, minimum dupla, ha tudsz nyelvet legalább egyet használható szinten. Ha nem, akkor tanulj meg.

és b+ hogy húzod lefelé az én fizetésemet is, mert fillérekért csinálod azt, amiért többet is lehetne sokkal kérni. És ezért az én fizumat se emelik, mert mutogatnak rád, hogy minek adjunk, amikor ott van egy szaré*hugyé'.. komolyan. változtass!

Én is ugyan erre gondolok mindig mikor valaki olcsón vállal munkát komoly képesítéssel. Lidl-ben főpénztáros keres 300 nettót manapság, 15 év tapasztalattal te 500 bruttót? :)

Nagyon sok cég lehúzza a munkavállalóit, mert azok nem eléggé informáltak és így megtehetik. Az 1 millió bruttó alap lenne szerintem, már 10 év után is a körül kaphattál volna volna. Az 5 év alatt elbuktad egy új 5ös bmw árát...

lidl-ben 300 bruttót kap most a főpénztáros, nem 300 nettót, szóval ez meg a másik amikor valaki nem tájékozódik rendesen :)

http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/300_ezer_feletti_fizetessel_keres_penztarost_a_lidl.236213.html

"Ez a fizetési csomag a pótlékokkal és az esetleges adókedvezményekkel együtt simán 300 ezres havi nettó juttatást jelent."

Ott a pont.

Sziasztok!

Idén végeztem BME MI BSc-t. Tapasztalatok:
- 2 év JAVA SE, EE, vegyes technológiák
- 1 év JavaScript (Node.js, AngularJS)
- python, Linux ismeretek, SQL, git
- angol felső, tárgyalóképes

Magyar kisvállalkozásnak dolgozom, juttatásokkal együtt ~300 nettóra jön ki a fizetésem. Természetesen minimálbérre vagyok bejelentve...
Most kezdtem nézelődni multik irányába. Java irányba szeretnék specializálódni. 600 bruttó + juttatások az, amit kérni gondoltam. Reális?

Erdekes az alabbi allashirdetes:
https://www.profession.hu/allas/programozo-fejleszto-eclick-apps-kft-budapest-922679/pro

Leirom ide a fontosabb parametereket, mert a hirdetes ugyis le fog kerulni:
- ceg: eClick Apps Kft.
- varos: Budapest
- meret: 12 fo
- tapasztalat: legalabb 2-3 ev webfejlesztes (PHP, HTML, CSS, Javascript, MySQL)
- nyelvtudas: tarsalgasi angol
- fizetes: havi netto 470 000 - 580 000 HUF

Azert 2-3 ev php-zes utan netto fel milliot keresni az nem rossz. Ez is jol mutatja, hogy mar nem csak a multik fizetnek jol, muszaj lepest tartania a kis cegeknek is, ha jo szakembereket szeretnenek.

Viszont ha egy kis cegnel 3 evnyi php-vel ennyit lehet keresni, akkor egy multinal >10 evnyi Java-val, .NET-tel legalabb ketszer, haromszor ennyit kellene, ami viszont nem teljesul. Kicsit ugy erzem, hogy a hatalmas hiany miatt lassan osszefolynak a szintek es egy junior hello world expert is tud annyit keresni, mint egy komoly senior (persze most nagyon sarkitok).

A lényeg elkerülte a figyelmed:
- Vállalkozói, szerződéses

Tehát itt a vállalkozó költsége a 470-580 nettó. Az 365-450 bruttó úgy, hogy azt hiszem fizetett és beteg szabadság sem jár. Azaz mindjárt 320-400 bruttó...

Ez valoban elkerulte a figyelmemet, koszi.

Sziasztok!

Informatika / Telecom szektor, Budapest. Program managerként kis híján 1 év tapasztalattal 450.000 bruttó fizetés + Cafeteria (előzőleges tapasztalatok - 3 év mérnöki tapasztalat: tesztelés). A felelőségget tekintve picit keveslem ezt a fizetést. Global projektek vezetése, fluent-english elvárt. Sok túlóra, egyébként felxibilis munkaidő.

Vélemények?

Ha a BT- vagy T-nél vagy akkor ez ennyi is fog maradni és csak váltással tudsz többet kérni. Ezek a cégek agresszívan lenyomják a beugró bért és előadják, hogy tanulhatsz. Valójában pedig olcsóbban elvégeztetik a munkát és Te közben alig fejlődsz.
Helyedben addig maradnék amíg van mit tanulni és ha ígérgetésbe átmegy a dolog azonnal lépnék még kedvező a munkapiaci helyzet!

Nagyon keves a brutto 450, de mivel gyenge es keves tapasztalatod van, igy nem vagy tul jo alkupozicioban. Esetleg meg brutto 500-600-ig fel lehet tornazni esetedben.
Egy telcos program manager viszont siman megkeres brutto 1 milliot is (vagy tobbet), ha eros, relevans es tobb tapasztalata van.

Szia Triplahat!

Köszönöm szépen a hozzászólást. Igen, sajnos még kevés a tapasztalatot szereztem ezen a téren. Szerinted hány év tapasztalat kell, hogy jobb bért lehessen igényelni?

Legtobbszor legalabb 3-5 eves eros, relevans tapasztalatot kernek.

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! :) Akkor csinálom és tanulok teljes erőbedobással. Van még hová fejlődni.

Szép napot!

Havi brutto atlagfizetesek:

Nuance: 933.000
Prezi: 786.000
LogMeIn: 705.000
Emarsys: 691.000
Morgan Stanley: 681.000
Nokia: 630.000
EPAM: 611.000
AdNovum Informatik: 586.000
NNG: 582.000
Graphisoft: 498.000

Forras: http://ithub.hu/blog/post/Ezek_a_fejlesztocegek_fizetnek_a_legjobban_Magyarorszagon/

BetVictor: 900.000

Elég hülye így ez a lista. Ez inkább a 10 legnagyobb cég amiről tudjuk mennyit fizet átlagban.

Számtalan kisebb cég van ahol meg van 700 ezer az átlag, csak kevesen dolgoznak ott, nincs róla ilyen adat.

Oldalak