Fizetések a beszerzés, logisztika szakterületen

Adatok frissítve: 2016. július

A beszerzés/logisztika területén a középiskolai végzettséggel rendelkező beosztott munkatársak jellemző fizetése 225.000 forint, a főiskolai, illetve egyetemi diplomával rendelkezők 300.000 forint körüli bruttó bért kapnak. (Ld. lenti táblázatok). Jelentős különbség van a Budapesten és vidéken elérhető fizetések közt: vidéken a jellemző fizetés 100.000 forinttal elmarad a Budapesten elérhetőhöz képest.

Egyéb juttatások:
Az adatközlők fele jelezte, hogy kap éves prémiumot, jutalmat, ennek összege jellemzően egy havi fizetésnek felel meg. Természetbeni juttatásról az adatközlők több, mint fele számolt be, jellemzően 12000-20000 forint értékben.

Feldolgozott adatok:

Végzettség szerinti eloszlás

Végzettség Jellemző bruttó fizetés Fizetési sáv
Középfokú végzettség 225.000 190.000 - 283.400
Felsőfokú képesítés 228.000 187.500 - 364.800
Főiskola 297.600 248.900 - 351.200
Egyetem 313.500 270.600 - 356.200

 

Budapest/Vidék

Hely Jellemző bruttó fizetés Fizetési sáv
Vidék 233.700 186.400 - 313.500
Budapest 338.900 255.500 - 394.600

 

Vezetői fizetések (csoportvezető/középvezető)

Végzettség Jellemző bruttó fizetés Fizetési sáv
Egyetem/főiskola 436.000 322.200 - 592.100
Középiskola 327.000 220.000 - 436.000

 

A táblázatokat a beküdött kérdőívek adatainak felhasználásával állítottuk össze. Töltsd ki Te is a kérdőívet (ha még nem tetted), hogy minél megbízhatóbb elemzéseket tehessünk közzé!

 

 

És Te mennyit keresel? Magyarországon nem szokás ezt a témát nyíltan megbeszélni, de sokan lennének rá kíváncsiak. Írd le a fórumban is, hogy mennyi a fizetésed, és olvasd el, mit írnak mások!

Vegzettseg SSC-be? Ne viccelj. :) Oda nyelvtudas kell, aztan vagjak is hozzad a rengeted zset. Erettsegivel betoltheto lenne szerintem az allasok 90%-a. A vegzettseget legfeljebb azert kovetelik meg, h ne legyen mar megis annyira szanalmas, h ennyire semmi kepsitest igenylo munkaert fizetnek ilyen irrealis penzeket. Vagy egyfajta presztizs miatt. Nem tudom. Nem ertem az egesz SSC-t. Erthetetlen szamomra, h miert fizetnek ilyen penzeket abszolut nullaknak? Egy eves tapasztalat es brutto 550? Es agresszivan noni fog? Nem erzitek, h ez mennyire irrealis? Erthetetlen....

Jahh, pont ahogy mondod, nagy nulláknak relative nagy zseton ideig-óráig. Amúgy szerintem ezt főleg azokra a pozikra fizetik, amik a “gyere ide migrálni valamit, aztán ha kész felkínáljuk, hogy működtetheted kisebb zsetonért, vagy elbúcsúzunk” elvet követik. Egy jó angollal röhejes módon bárki sztár lehet... a ciki, hogy lassan elkezdik majd középsulikból a toborzást, a diplomások meg nézhetnek... az SSC ismerőseim nagy részének tele a gatyája, hogy mi van ha rájönnek, hogy nem értenek semmihez és kipukkad a légvár. Uff.

Gyártó cégnél van és nem SSC-ben.
Nem műszaki végzettsége van és angolt beszél felső fokon, illetve németet közép fokon. Viszont csak az angolt kell használnia. A Br. 550-et megkapta az, hogy agresszívan fog nőni meg csak ígéret nincs szerződésbe kötve, így arról csak később tud nyilatkozni. Az 1 év tapasztalata is gyártó közegben van ott némi műszaki tudást felvett.

Viszont, hogy ne legyen minden fényes ezért a pénzért elég sokat kell melóznia (10 óra / nap) és minimális cafetéria van. Hétvégéi szabadok.

Nem nagyon értem a hitetlenkedést én Br. 400-at kapok sima beszerzőként, vidéken, gyártó cégnél és nem kell 10 óráznom.

Az lemaradt, hogy autóipar.

Sanyi, sok dologgal egyetértek az általad vázoltakban, ha az ember betanított majom, support funkciót
tölt be. Az én ismerőseim mind magasan képzett (több diploma, beszerzési is), komplex (end to end) feladatokat
elláttó, nem ritkán 35-40-45 (!!!) év feletti szakemberek (másképp nehezen is jönne össze a 8-10-15 év szakmai tapasztalat stratégiai oldalon), folyekony nyelvtudással. Ezt pedig nyilván meg is fizetik a cégek. Szóval nem minden SSC egy kalap :)

Ingrid, igen, egyetértek, létezik kevés ilyen pozíció is és van egy-két ember egy adott szervezetben, aki ezeket csinálja. A nagy SSC többség számára ezek szinte elérhetetlenek sajnos:( A most 25+ korosztály mire idejut, ki tudja hogy hány SSC lesz még itt... Az általad írt 35-40-45-ös korosztály nagyon ritka SSC-ben és kevés pozi van, ami megfelel a tapasztalatuknak mind kihívásban, mind bérezésben. Ők a kivétel szerintem:)

Az end-to-end folyamatokat nem szeretik az SSC-k, túl nagy a kockázati kitettségük egy emberhez kötötten és nehezebb kontroll alatt tartani a folyamatokat. A simplify-standardize-automate megközelítés miatt ezeket előbb-utóbb szétdarabolják tapasztalatom szerint.

Ti valami felreertesben vagytok: a legtobb ember szamara elerhetetlenek ezek a poziciok. Es igen: az SSC-hez alapvetoen nem szukseges szaktudas csak a nyelv ismerete. Valahol mar kifejtettem ezzel kapcsolatban a velemenyemet itt a forumokon, ugyh most nem isnetelnem. Nagyjabol hasonlo a tiedhez. Csak annyi kiegeszitest tenyleg vegyetek figyelembe h az emberek nagy tobbsegenek ez teljesen megfelelo. Jo penzt kapnak egy nyelvtudasert cserebe. Es nem is akarnak fentebb lepni. De ez nem csak SSC specifikus. Ez egy atlagigazsag. Tovabba az igazan jo poziciok mindenhol ritkak. Egyebkent szerintetek egy gyarban mennyivel kell magasabb szintu szaktudas? Megneznem mondjuk, h az audiban tenylegesen hanyan foglalkoznak erdemi szakmai munkaval. Ott is vegtelenul le vannak szabalyozva a folyamatok es specializalt minden. Es ez meg nagyon sok teruleten igy van. Viszonylag keves olyan terulet vagy meg inkabb munkakor van ahol valoban erdemi szakmai munkat tudsz vegezni. Es ami a legszornyubb, h ezeket a legritkabb esetekben fizetik meg.

Én nem SSC-ben dolgoztam egyébként (és szerencsére) szakmai karrierem kezdetén, így tényleg mindent csinálhattam az első 5 évemben beleértve a számlaellenőrzést és az alapanyagok átvételét beérkezéskor, szóval end to end volt rendesen :) Viszont azzal, hogy pár éve SSC-be kerültem, kitárult a világ, mert egyrészt óriásit fejlődött az angolom (ez a hivatalos munkanyelv, nem csak a beszállítókkal kell idegen nyelven beszélni), olyan tréningekre jutottam el, amire egy kisebb cég sosem küldött volna (nemzetközi képesítéseket szereztem pl projekt managementből vagy tárgyalásból), illetve a korábbi cégeimnél esélyem sem lett volna több tíz millió eurós tendereket vezényelni 5 országra. És akkor még a 3 havonta egy céges utazást Európa különböző pontjaira meg sem említem, vagy a heti 2-3 nap home office-t. Szerencsém lenne? Nem hiszem. Én lennék a kivétel? Ezt sem. Elég sok Category Manager / Commodity Buyer pozíció van már Budapesten. Átszervezés mindig van, de aki 2017-ben azt tervezi, hogy az aktuális munkahelyéről vay pozíciójából megy nyugdíjba, azzal rég gond van. A világ ennél már jóval gyakrabban változik. Egyébként nyilván vannak bőven árnyoldalai az SSC-s munkáknak, de abban biztos vagyok, hogy a megszerzett tapasztalat és a jól hangzó cégnevek után simán találnék állást nem SSC-knél is, ha egyszer arra fájna már a fogam (és persze ha a fizetésemből sem kellene jelentősen engedni). Side note: a héten két new joiner is érkezett hozzánk, mindkettő 40 felett. Lehet én vagyok jó helyen, de a kor miatti aggódást nem látom valósnak. Ha jó vagy, kelleni fogsz. Legyél a legjobb, ennyi a recept.

Ezek tök jó dolgok, igazad van :) Az angol megtanulása, home office...stb. mind mind ténylegesen értéket képviselnek, egyetértek. Az SSC-ből nem SSC-be váltással kapcsolatban én inkább azt látom saját tapasztalat és ismerősök élete alapján, hogy nagyon nehéz, aki tud, valószínűleg tényleg nagyon jó és ahogy Te is, csinált end-to-end feladatokat hosszabb ideig. Egyébként továbbra is azt gondolom, hogy az SSC-nek sosem lesz érdeke hosszútávon magas bérezésen megtartani pozíciókat, pláne úgy, hogy azt valaki end-to-end csinálja és csak ő ért hozzá. Előbb-utóbb vagy feldarabolja kisebb részekre, és betaníttatja veled az utódokat, vagy elviszi vidékre (felajánlja, hogy menj, ha szeretnél kevesebb fizuért), vagy tovább viszi olcsóbb országba természetéből fakadólag. Kérdés, hogy MO meddig lesz célország az emelkedő béreivel. Minél drágább vagy nekik, annál valószínűbb, hogy az átszervezésnél téged találnak meg először a büdzsésoron. Abban egyébként teljesen igazad van, hogy 2017-ben nem érdemes nyugdíjas állást tervezni sehol és hogy ha jó vagy, kelleni fogsz. A kérdés az, hogy az SSC-ben "jó beszerző vagyok" vagyok sokak számára pontosan mit jelent és mennyire konvertálható máshova. Ha end-to-end tolod 10+ év tapasztalattal, nagyobb nemzetközi projektekkel, klassz eredményekkel, akkor ha egy másik cégnek is épp hasonlóra van szüksége, szerintem biztosan jó lesz a tapasztalat és felvesznek. Ha viszont valaki "beszerző level 1-2-3" címszó alatt a munkája kezdetén 2-3 hónapig ül a sarokban, mert még azt sem tudják, mit migrálnak és hova és neki mit kéne csinálnia, aztán pedig az SAP-t nyomkodva elvégzi a betanított feladatát, akkor az nem olyan jó (és szerintem ebből van több). Ha folyamatos ártárgyalásai vannak, masszívan mérik a teljesítményét a kollégának, nem kis fogaskerék a rendszerben és ezt hosszú távon is bizonyítottan tudja eredményesen csinálni, akkor valóban jó lesz nem SSC-ben is beszerzőként - csak szerintem ebből van sokkal kevesebb. Amiket Te írtál, azok szerintem nem az SAP nyomkodós sztoriba esnek bele :) Jó helyen vagy :)

Az én tapasztalatom az, hogy az SSC-k, vagy a nekik munkaerőt toborzó és ebből élő cégek mostanság dömping PR cikkekkel próbálják lefesteni a nagy rózsaszín tutit és a hatalmas karrierlehetőségeket, mivel igencsak szükségük van a végrehajtó munkaerőre. Sok-sok cikk szól arról, hogy az SSC-k "szakemberhiánnyal" küzdenek, de sajnos a valóság az, hogy a legtöbb pozíciót szinte bárki meg tudja csinálni 3-4 hét betanulás után, ha beszéli a nyelvet. Nem "szakember" kell nekik, hanem nyelvet beszélő irodai munkás (akár felsőfokú végzettség nélkül), aki képes a végletekig leszabályozott apró folyamatlépéseket pontosan úgy végrehajtani, ahogy az le van írva a process sheeten, vagy a policyben.

A "kapkodnak a nyelvet beszélő szakemberek után" pedig inkább azt jelenti, hogy a legalsó operatív szintekre az átlagnál magasabb bérért kb. azonnal felvesznek betanított melósnak, ha beszéled a nyelvet (2 hét alatt találsz munkát), de próbálj meg mondjuk eggyel, vagy kettővel magasabb vezetői szinten elhelyezkedni belátható időn belül...

Emellett röpködnek a milliós fizetések ("itt kereshetsz millió felett") is az előbb említett cikkekben. Nincs ezzel semmi gond, néhány ember a szervezet tetején valóban kaphat ilyen összegeket, azonban jó tudni, hogy ezek az emberek az esetek nagy részében a külföldi anyacégtől jönnek, vagy másik cégtől hozzák be őket, ritkán nevezik ki belülről. Az SSC költségvezérelt szervezet, ezért 1,5-2 évente számíthatsz rá, hogy átszerveznek, vidékre visznek, elbocsátanak...stb, azért, hogy a költségeket csökkentsék.

Többektől hallom, hogy XYZ ismerőse baromi jó fizuért SSC-hez ment, most hozzák ide az XYZ supportot és oda vették fel. Ha éppen új folyamatokat migrálnak ide, és ebben Te is nagy szerepet kapsz, akkor jobb esélyed van magasabb fizut megcsípni, azonban azt is érdemes átgondolnod, hogy mi lesz, ha lezajlik a migrációs folyamat és csak működtetni kell az áthozott folyamatokat (lásd költségvezérelt szervezet)...

Egy SSC szervezete általában nagyon lapos, ezért igen nehéz az előrejutás (talán az team leader-i szintre még relatíve gyorsan megy), ezért általában oldalra léptetnek a HR-esek, kapsz egy új pozi megnevezést és 3-4 hét betanulást egy szintén leszabályzott kisebb folyamatrészre.

Így sok-sok év telhet el anélkül, hogy bármiben is érdemben fejlődtél volna, gyakorlatilag átlagnál magasabb fizuért pontosan végrehajtottad, amit megtanítottak neked - kiszállni pedig nagyon nehéz, SSC-ből nem SSC-be átmenni minél több időt töltesz benn, annál nehezebb. Az SSC-nél beszerző, könyvelő, XYZ koordinátor legtöbbször csak egy kis szeletét csinálja annak, amit ugyanez a pozi nem SSC-nél.

A másik érdekes jelenség, amiről nem nagyon írkálnak sehol, hogy 33-34 éves kor fölött igen nehéz csak SSC-s múlttal érdemben elhelyezkedni/bennmaradni a szervezetben, mert vagy fiatalabbat és olcsóbbat vesznek fel (2 év tapasztalat sajna kb. ugyanannyit ér, mint 8 év tapasztalat a legtöbb szépen hangzó poziban), vagy a szervezet lapossága miatt nagy valószínűséggel telített az a jóval kisebb számosságú magasabb pozíció. Nem SSC-be átmenni pedig 8-9 évnyi SSC tapasztalattal nagyon nem lesz egyszerű, mert sajnos nem sok semmihez értesz (elnézést a sarkos kifejezésért) :(

Ne értsetek félre, ideig-óráig pénzt keresni tök jó lehetőség, de ténylegesen érteni valamihez és hosszútávú karriert építeni nem gondolom, hogy a legjobb. Ha hosszútávon SSC-s karrierben gondolkozol, érdemes lehet a fentieket megfontolni:)

Több ismerősöm küzd azzal, hogy 23-25 éves kora óta SSC-ben tolta, most 33+ és a nagy karrier helyett nincs munkája több hónapja, mert olcsóbbra cserélték, vidékre szervezték és az SSC-n kívüli szektor számára nincs érdemi tapasztalata semmiben :(

Ekil On. Teljesen egyet értek veled, én is SSC-s voltam 28 éves koromig. Call centerben kezdtem, IT supporterként, 24 évesen, de 4 év alatt szerencsére rájöttem hogy a közgazdász diplomámmal kitörölhetem, egyedül a nyelvtudásom az ami ért valamit (amiért felvettek).
Rengetegen védik az SSC-ket, akár ezen az oldalon is, mert milyen jó hely, jó fizu, stb. Balfaszok, egytől egyig. Hogy jön ide a magyar felsőoktatás? Hát úgy, hogy pl. esetemben, 5 évet töltöttem egyetemen, a nagy büdös semmiért. A diplomámat megszerezve nem igazán értettem semmihez...persze az én hibám is, mert vannak jó közgáz szakok az országban, olyan 5-7 összesen a 60-ból...de ugye ezekbe meg kurva nehéz bejutni, önköltségre meg nem futotta.
Ezzel együtt, nem hiszem, hogy csak azért mert épp nem voltam benne amikor felvételiztem a top 5% -ban a jelentkezők közül az ORSZÁGBAN, akkor már miután elvégeztem egy 5 éves egyetemet, SSC betanított munkaerőként kellene vegetálnom. Voltam erasmus ösztöndíjjal németben, ott még egy utolsó nevenincs fachhochschule végzős is 21 évesen, komoly vállalati kontrolleri pozícióban kezdte (tudom, láttam, ott voltam). Ez a magyar valóság. Épp ezért bekaphatja mindenki, szerencsére átképeztem magam informatikusnak (programtervező), és végre szakmai munkát végzek, ami értéket teremt, és külföldön is keresett.
Az SSC-s gyökereknek meg sok sikert kívánok a "karrier" építésben. Ekil OFf.

Szia,

Szerintem belőled a keserűség beszél, hogy az eredeti szakmádban nem vitted semmire. Én beszerzőként dolgozok, de közgazdász vagyok illetve a feleségem is közgazdász és maradt a szakmájában. A legtöbb ember aki elvégzi azt mondja, hogy nem ért semmit, hát igen..., mert folyamatosan figyelni kellett volna a világot, a közgáznál nem változik semmi gyorsabban. Én beszerzésbe, azért váltottam, mert jobban érdekelt, de közgazdászként is jól keresetem és érdekes melót végezetem, a feleségem is közgazdász és jól keres.... és szereti.

Van egy közmondás: "Nem az élet kemény, hanem te vagy csicska" ezt azért gondold át :)

És elárulod hogyan szerezted azt a nagyon érdekes közgáz melódat ami még jól is fizetett? Gondolom jelentkeztél a fejvadásznál / cégnél, és átmentél a 3+ akárhány kiválasztási körön, és elnyerted...ja, lehet hogy nem? A végén kiderül higy te is csicska vagy...te kis gyökér :P

2 kör volt és jelentkeztem :) azzal, hogy feltételezed, hogy csak is haveri alapon lehet jó közgazdász állást találni csak az önigazolásodat keresed. Lezárásként őszintén kívánom, hogy találd meg megnyugvásodat. :)

Túl felszínesen olvasod amit írok: engem nem érdekel a közgáz már, szakmát váltottam, így teljesen nyugodt vagyok. A másik: jó, ha nem haveri alapon szerezted az állásod, akkor valszeg vagy az egyik "menő" közgáz egyetem "menő" szakjára jártál (lásd eredeti kommentem), vagy csináltál valami extrát hogy kitűnj a tömegből (TDK/valami jó kis gyakornoki hely, ect) máshogy nem lehetséges. Bár, egyszerűbb volna, ha elárulnád, hova jártál, és / vagy mi volt az az álommeló, mert tényleg kíváncsi lettem :P

Túl felszínesen olvasod amit írok: engem nem érdekel a közgáz már, szakmát váltottam, így teljesen nyugodt vagyok. A másik: jó, ha nem haveri alapon szerezted az állásod, akkor valszeg vagy az egyik "menő" közgáz egyetem "menő" szakjára jártál (lásd eredeti kommentem), vagy csináltál valami extrát hogy kitűnj a tömegből (TDK/valami jó kis gyakornoki hely, ect) máshogy nem lehetséges. Bár, egyszerűbb volna, ha elárulnád, hova jártál, és / vagy mi volt az az álommeló, mert tényleg kíváncsi lettem :P

Bár ahogy nézem az egy mondatra jutó smilekat, meg az írási stílusod, már az is kezd felemerülni bennem hogy egyszerűen csak trollkodsz...

Sajna az SSC-s "szakmák", ahogy már többen megírták, bazi nagy kamuk szerintem... Nulla szakmaiság, nulla hosszútávú perspektíva a legtöbbeknek, csak kell valaki aki elvégzi olcsón a betanított irodai melót a nyugatiaknak. Mindenki nyugtatja magát, hogy jól fizet, meg de igenis karrier, meg sokat dolgozunk, meg tréningek vannak... OK, de attól mert éppen most van kereslet ezekre, nem jelenti, hogy 2-3 év múlva is lesz. Fél Magyarország burokban él ezek miatt (ami nem gond, csak egyszer ki ne pukkadjon, aztán tele lesz az utca "szakértőkkel és szakemberekkel"). Ne mondja már nekem senki, hogy némi angoltudással 3-4 hetes tréningek után valaki szakértő lesz, aztán évről évre egyre nagyobb szakértő ugyanazzal az igénytelen, egységsugarú akármilyen melóval (executive, representative, level egykettőhárom akármi, specialist, expert..izébizé). Közhely, hogy bárki helyettesíthető, de egy SSC-ben aztán tényleg az mert ez az egész lényege - olcsón, gyorsan betanítható és bármikor áthelyezhető kiszolgáló egységek.

A hozzászólásoddal, de azt ne felejtsd el, hogy sajna nem mindeki egyforma: rengeteg embernek tényleg nincsen különösebb életcélja, bemegy az irodába, legoldozza a 8+ akárhány óráját, hazamegy, hó végén megkapja a fizut, visszhall...És a többség ilyen. Az SSC-s "karrierem" során, rengeteg ilyennel találkoztam, bár hozzá kell tennem hogy a legtöbbjük valamilyen "anyagi hátszéllel" indul neki az életnek (apuci+anyuci vesz lakást+kocsit, sőt sokanak a teljes költségvetését a szülők állták). Emlékszem volt egy kolléga aki mindig panaszkodta hogy már megint elment az egész havi fizuja ilyen meg olyan sportfelszerelésre...Haha.
Na az ilyeneknek tökéletes pálya az SSC, úgysem kell magukat törniük nagyon.
A kisebbség, akinek vannak önálló gondolatai és / vagy szűkösebb háttérrel indul neki, egy pár év után leesik hogy pontosan mi is folyik itt az SSC-ben, és vagy észbekap, vagy elfogadja sorsát. Utóbbiak bőrébe az ellenségemet sem kívánnám :P

Egyetértek, én azt látom amúgy, hogy a "megelégszik" valójában azt jelenti, hogy elhiszi magáról, hogy ő már 8 éve ssc huszár, ezért neki JÁR a nagyobb lóvé. Röhejes, hogy néhány majom pozícióért mérnöki, fejlesztői, vezetői fizukat várnak el sokan. A másik, hogy sok lóvét akarok, de ne kelljen már nagyon teljesíteni, meg ne is nagyon méregessék már, hogy mennyire rángatom az istrángot, pff.

Total egyetertek az elottem szolokkal, en 7 evig voltam benne a mokuskerekben, 2 nyelvet beszelek, voltam ugyfelszolgalatos, beszerzo es egy kicsit accountos is, most meg nem tudok normalis allast talalni, mert foleg SSC-k keresnek, de azok sem akarnak annyit fizetni/gagyi munkakat ajanlanak, a normalis cegek meg kirohognek a "tapasztalatommal":((

Győr
Operatív beszerzés
Átlag Br. 380 000 Ft

Folyamatos az ember csere, sajnos mínuszban vagyunk mindig és nem a cég küldi Őket.

Sziasztok, multinál dolgozom és tőlünk mostanság sokan mentek el a pénz és előrelépés miatt más multikhoz, javarészt SSC-kbe. Az átlagbér amit kaptak az bruttó 800-900 között van (globális angol nyelvű stratégiai beszerzés). Remélem tudtam segíteni!

Az én tapasztalatom az, hogy az SSC-k, vagy a nekik munkaerőt toborzó és ebből élő cégek mostanság dömping PR cikkekkel próbálják lefesteni a nagy rózsaszín tutit és a hatalmas karrierlehetőségeket, mivel igencsak szükségük van a végrehajtó munkaerőre. Sok-sok cikk szól arról, hogy az SSC-k "szakemberhiánnyal" küzdenek, de sajnos a valóság az, hogy a legtöbb pozíciót szinte bárki meg tudja csinálni 3-4 hét betanulás után, ha beszéli a nyelvet. Nem "szakember" kell nekik, hanem nyelvet beszélő irodai munkás (akár felsőfokú végzettség nélkül), aki képes a végletekig leszabályozott apró folyamatlépéseket pontosan úgy végrehajtani, ahogy az le van írva a process sheeten, vagy a policyben.

A "kapkodnak a nyelvet beszélő szakemberek után" pedig inkább azt jelenti, hogy a legalsó operatív szintekre az átlagnál magasabb bérért kb. azonnal felvesznek betanított melósnak, ha beszéled a nyelvet (2 hét alatt találsz munkát), de próbálj meg mondjuk eggyel, vagy kettővel magasabb vezetői szinten elhelyezkedni belátható időn belül...

Emellett röpködnek a milliós fizetések ("itt kereshetsz millió felett") is az előbb említett cikkekben. Nincs ezzel semmi gond, néhány ember a szervezet tetején valóban kaphat ilyen összegeket, azonban jó tudni, hogy ezek az emberek az esetek nagy részében a külföldi anyacégtől jönnek, vagy másik cégtől hozzák be őket, ritkán nevezik ki belülről. Az SSC költségvezérelt szervezet, ezért 1,5-2 évente számíthatsz rá, hogy átszerveznek, vidékre visznek, elbocsátanak...stb, azért, hogy a költségeket csökkentsék.

Többektől hallom, hogy XYZ ismerőse baromi jó fizuért SSC-hez ment, most hozzák ide az XYZ supportot és oda vették fel. Ha éppen új folyamatokat migrálnak ide, és ebben Te is nagy szerepet kapsz, akkor jobb esélyed van magasabb fizut megcsípni, azonban azt is érdemes átgondolnod, hogy mi lesz, ha lezajlik a migrációs folyamat és csak működtetni kell az áthozott folyamatokat (lásd költségvezérelt szervezet)...

Egy SSC szervezete általában nagyon lapos, ezért igen nehéz az előrejutás (talán az team leader-i szintre még relatíve gyorsan megy), ezért általában oldalra léptetnek a HR-esek, kapsz egy új pozi megnevezést és 3-4 hét betanulást egy szintén leszabályzott kisebb folyamatrészre.

Így sok-sok év telhet el anélkül, hogy bármiben is érdemben fejlődtél volna, gyakorlatilag átlagnál magasabb fizuért pontosan végrehajtottad, amit megtanítottak neked - kiszállni pedig nagyon nehéz, SSC-ből nem SSC-be átmenni minél több időt töltesz benn, annál nehezebb. Az SSC-nél beszerző, könyvelő, XYZ koordinátor legtöbbször csak egy kis szeletét csinálja annak, amit ugyanez a pozi nem SSC-nél.

A másik érdekes jelenség, amiről nem nagyon írkálnak sehol, hogy 33-34 éves kor fölött igen nehéz csak SSC-s múlttal érdemben elhelyezkedni/bennmaradni a szervezetben, mert vagy fiatalabbat és olcsóbbat vesznek fel (2 év tapasztalat sajna kb. ugyanannyit ér, mint 8 év tapasztalat a legtöbb szépen hangzó poziban), vagy a szervezet lapossága miatt nagy valószínűséggel telített az a jóval kisebb számosságú magasabb pozíció. Nem SSC-be átmenni pedig 8-9 évnyi SSC tapasztalattal nagyon nem lesz egyszerű, mert sajnos nem sok semmihez értesz (elnézést a sarkos kifejezésért) :(

Ne értsetek félre, ideig-óráig pénzt keresni tök jó lehetőség, de ténylegesen érteni valamihez és hosszútávú karriert építeni nem gondolom, hogy a legjobb. Ha hosszútávon SSC-s karrierben gondolkozol, érdemes lehet a fentieket megfontolni:)

Több ismerősöm küzd azzal, hogy 23-25 éves kora óta SSC-ben tolta, most 33+ és a nagy karrier helyett nincs munkája több hónapja, mert olcsóbbra cserélték, vidékre szervezték és az SSC-n kívüli szektor számára nincs érdemi tapasztalata semmiben :(

Haha:D és hova mentek? Nyugati EU-s vagy skandináv országokba? Hány év tapasztalattal?

Pedig elhiheted. Az én bérem sincsen sokkal alatta :) Budapesti multikhoz mentek (tipikus ssc-k beszerzési osztályaikra). Magas szintű angol nyelvtudás és stratégiai globális beszerzési tapasztalat, 4-5 év min. szükséges hozzá.

Jah, 1-1,5 év múlva majd leépítik őket a következő racionalizálásnál. SSC-nek nem kell sok drága ember hosszútávon. Egyébként csoportosan mentek el és ezt a fizuinfot meg is osztotta veletek egyesével mindegyikük, vagy ezt hogy kell elképzelni?

sziasztok, néhány éves tapasztalattal milyen fizetési igényt érdemes megjelölni fuvarszervezőként?

Van esetleg Valaki, aki nemet-magyar nyelvtudassal es magabiztos szakmai tudassal rendelkezik fuvarszervezökent?
Kellemes munkahelyi legkörben kinalok egy helyet. Közvetitöi dij nincs!
Üdvözlettel
N. Adrienn

Miről lenne szó???18 éve dolgozom a szakmában,perfekt német és magyar nyelv tudás.
[email protected]

Oldalak