Fizetések az informatikai és telekommunikációs szektorban

Adatok frissítve: 2023. január

Az informatikusok fizetése a többi szektorhoz képest egyébként is igen kedvező volt, de 2022. második félévében további jelentős béremelkedést lehetett tapasztalni. Budapesten jellemzően magasabbak a fizetések, mint vidéken. A jellemző jövedelem bruttó 800.000-900.000 forintra emelkedett, de megfelelő programozási készséggel ennél jóval magasabb fizetés is elérhető. Ezen belül is elsősorban a nagyobb cégek adják a legjobb bérezést. Portálunk több mint 10 éve követi a magyarországi fizetések alakulását a beküldött kérdőívek alapján. Az informatika területén az elmúlt évekhez képest jelentősen csökkent a különbség a közép- és felsőfokú végzettségűek közt fizetés szempontjából, a legjobban fizetett állásokban egyre több középiskolai végzettségű szakember jelenik meg. Hasonlóképpen a munkatapasztalatnak is egyre kisebb a szerepe: bár jellemzően többet lehet keresni nagyobb tapasztalattal, a fiatal informatikusok akár a legjobb fizetési kategóriákba is bekerülhetnek. A nyelvtudás is számít, bár nem minden pozícióban: a legmagasabb fizetésekkel járó állásokban már gyakran elvárt a felsőfokú nyelvismeret.

A telekommunikációs szektorból főleg olyan budapesti nagyvállalatnál dolgozók küldtek be adatokat 2022-ben, aiknek felsőfokú végzettségük van. Ebben a körben az informatikusokét megközelítő, 600.000-700.000 körüli bruttó bérekről számoltak be.

Egyéb juttatások:
A kitöltött kérdőívek nagy részében adtak tájékoztatást jutalomról, ennek összege jellemzően egy-két havi fizetésnek felel meg a telekom szektorban, az informatikusoknál több havi fizetés mértékét is elérheti. A természetbeni juttatás (étkezési jegy, stb.) szintén jellemzően előfordul.

És Te mennyit keresel? Magyarországon nem szokás ezt a témát nyíltan megbeszélni, de sokan lennének rá kíváncsiak. Írd le a fórumban is, hogy mennyi a fizetésed, és olvasd el, mit írnak mások!

A táblázatokat a beküldött kérdőívek adatainak felhasználásával állítottuk össze. Töltsd ki Te is a kérdőívet (ha még nem tetted), hogy minél megbízhatóbb elemzéseket tehessünk közzé!
:: 
Fizetések az informatikában
Fizetések a Telekom szektorban

És ha azt számoltad volna, hogy az adott lakhatás mennyibe kerül arányositva? Vagy ha levontad volna az ottani fizetésből a lakhatási költséget (tegyuk fel, hogy ha kimész, akkor is albérletben laksz nem saját lakást veszel) és a maradékból számolod a big mac darabokat? Persze szép dolo 1,36M 3,5 évre, én is a minél magasabb fizut preferálom, de azért jönnek ide, mert olcsobb a munkaerő. Ha nem lenne haszon rajta, nem jönnének. És azt is hiszem, h mindenki annyit ér, amennyiért el tudja adni magát, de 3,5 év nem túl sok.

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy ezek a gyors talpaló szoftvertesztelő átképzések mennyire hasznosak?
Esetleg, ha egy Junior fizu ranget és pár példa taskot írnátok a munkakör bemutatástára azt megköszönném. Egy ismerősöm gondolkozik(HR SAP 3rd line admin + folyamatok tervezése leadása a fejlesztőknek a feladata általános formában) az átképzésen és gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert mindig csak a szépet írják a brosúrákban. :\

Szia!

Ha automation testerről/software engineer in test-ről van szó, akkor ha valamennyit otthon már programozgatott (legalább treehouse, udemy, vagy bármi kurzus elvégzése) és tetszett neki + tud beletenni elég időt a kurzusba (a napi 4-8 órán felül is), akkor érdemes. (Nagyon sokan ott jönnek rá, hogy nagyon nem az ő világuk a szoftverfejlesztés, de ahhoz azért elég drágák ezek.)

Ha már van valamennyi tudása (manuális teszt vagy auto tesztelő) és megy is a dolog, akkor előbb megpróbálkoznék pár junior állásinterjúval, hogy lássa, hogy mi az elvárás, illetve még összes is jöhet valami.

Egy friss felmérés a UK-ban elérhető fejlesztői fizetésekről, hátha érdekel valakit:
https://www.evolutionjobs.com/uk/uploads/permanentitsalariesq12019.pdf

+ egy nettó kalkulátor 2019-re:
http://www.netsalarycalculator.co.uk/

Én 24k-n kezdtem 7 éve, az utóbbi évben már majdnem annak a tripláját kerestem .NET contractorként. A tapasztalatok alapján 50k-s permanent fizetés alatt nem érdemes kiköltözni, legalábbis Londonba. Az idei év végén vagy a jövő év közepén költözöm haza családi okok miatt.

50K-nál 3085 fontot mutat nettónak, ami 1.1 millió Ft. Itthon lehet keresni 700-800-t ezzel. Annyira nem érzek hűha érzést.

Valoban nem egy nagy huha erzes, viszont permanentkent vannak egesz jo juttatasok es bonuszok. Ugy ertettem, hogy 50 - 55K alatt gondolni sem erdemes a Londonba koltozesre, ha valakinek megfordulna a fejeben.

Contractorkent 20-25% adoval es minimum 400-as napidijjal mar mas a helyzet, igy nincs szabi, betegszabi, bonusz es juttatas. Viszont par eszkozt, berletet es egyebeket el lehet szamolni. Ha a parodat is beveszed a sajat LTD-be es hasonlo korben tevekenykedik, az meg jobb.

http://www.netsalarycalculator.co.uk/contractor-tax-calculator/

Köszi a megosztást. Arányaiban nézve nem jobb már kimenni és ott rendes életvitelt folytatni. Midnent összevetve úgy éri meg ha az ember egy időszakra tervez és hazahozza a pénzt amiből még mindig sokkal jobb életminőséget tud magának tud megteremteni itthon.

*Majdnem a tripláját úgy, hogy csak 9.5 hónapot dolgoztam az évben.

Írtam már ide, de aktualizálnám: közel30, kékmulti, infopark, 2nd level ops, br 475 (úgy tudom kb br 500k a vége)+műszakpótlék, cafeteria szar (1-2 használható dolog van, bkv bérlet, AYCM, Medicover), bónusz gyakorlatilag már nincs. Nem tudnám ajánlani senkinek, még úgy sem, hogy a bér kb reális Bp-en.

Sziasztok,
Szeretnék tanácsot kérni. Meglévő SQL tudás mellé tudnátok tanfolyamot javasolni, ahol adatbányászathoz, -elemzéshez alkalmas Python tudást tudnék szerezni? A videós módszer teljesen kezdőként nem jön be, nekem arra lenne szükségem, hogy tanfolyam + gyakorlás után legyek olyan szinten, hogy projektekben számolhassanak velem.

22 éves vagyok,még egy évem van az egyetemből.

2 év tapasztalatom van az alábbi technológiákkal dolgozom illetve tudással rendelkezem:
- sysadmin skillz
- nagyon erős Linux alaptudás(Debian/CentOS)
- CCNA
- Docker & Docker swarm
- Kubernetes
- bash & python & go
- Cassandra & Mongo administration
- Privát felhő építési tapasztalat
- Aws + 1 cert meg is van, a másik meg folyamatban
- puppet&chef&ansible
- Jenkins
- kong,nginx
- Hadoop
- spark
- Kafka
- zookeeper
- terraform
- zabbix, nagios

Az angol megy felsőfokon. Most vidéken vagyok, de Pestre szeretnék dobbantani,vagy külföldre.

Mennyi pénzt kérhetnek el Pesten?

Nettó 2 év tapasztalatod van? Gyakornoki állás vagy full time pozi? Elég sok mindent felsoroltál, nem tudom, melyiket milyen mélységben ismered valójában. Mint sok más témában, itt is a minőség számít, nem a mennyiség. Angol felső fok mit jelent? Csak papír vagy ténylegesen használod napi szinten szóban, írásban? Egy dolog a papír és a CV, de sokkal fontosabb, hogyan teljesítenél pár kör technikai interjún.
Egyébként pedig erős ageism van az IT-ban, tehát hiába van masszív tapasztalatod (vagy legalábbis gondolod így) egyetemről kijövet, nem fognak a kezdőbéreknél többet ajánlani, hacsak nem villantasz valami ténylegesen kiemelkedőt az interjúkon (ilyet még nem láttam). Szóval Pesten szerintem bruttó 350-600 cégtől és pozíciótól függően.

Ez így túl általános, ha tudsz konkrét irányt mondani úgy lehet mondani pályakezdő bért.

Big Data Engineer illetve a Devops vonal érdekel.

Itthon, Pesten a nagy autóipari multiknál nézelődj, ott láttam ilyen pozíciókat mostanság.

Sziasztok!
.NET full stack fejlesztőként 1év tapasztalattal mennyi a reális bruttó fizetés Budapesten? Illetve mennyi lehet katás vállalkozóként?

Köszi!

Biztos, hogy van kivétel, de jellemzően:
1.: 400-600 (értsd: van, aki 400-ért dolgozik, de 600-at kérj)
2., kényszervállalkozóként: fenti összeg szuperbruttója * 12 / 250 (+ ÁFA, ami 0% lesz) naponta. (Nem kerülsz többe a cégnek, de jöbb marad a zsebedben, a nyugdíjadra negatívan hat.)
2., valódi szabadúszóként: 1 évvel elég nehéz lesz labdába rúgni, én inkább azt javaslom, fejlődj még. Utána 50-100 (+ ÁFA) a jellemző (A legtöbb pénzt így tudod megkeresni, amiből tudsz félre rakni nyugdíjra is.)

Kiegészítem. Előbbi 2-es pontban vállalkozót akartam írni.
Kényszervállalkozóként: 400-nak 266 a nettója. Ha az adott cég KATA-ba akar kényszeríteni, akkor kb. 320 vagy 345 + ÁFA lesz a hó végén kiszámlázott összeg. Biztos, hogy van ilyen cég még, ezek azok a tipikus sz.rrágó helyek, ahol a pl. a családi adókedvezményt 8 éve benyelték maguknak, mondván, hogy úgyis feketén fizetnek jórészt. Az ilyen helyeket messze kerüld el, azt tanácsolom. A vezetőség általában lábon kihordott agyhalállal küzd, a munka nyomasztó, taposómalom. Kezdőkre vagy gyenge fejlesztőkre vadásznak.

Hello!
Full stack dev: AngularJS, JQuery, Javascript, Java, Spring, Oracle, MSSQL stb...
OCA 8 vizsga. Angol megy írásban, szóban középfokon. kb. 4,5 év tapasztalat.
Mennyi a reális fizetés jelenleg? Multinál 900br menne?

Csak multi jöhet szóba? Amúgy 800-1.1 között. Utóbbi, ha a 4.5 évben érdemben fejlődtél + meggyőző vagy interjún.

Fejlődtem. KKV -ban dolgoztam, több projekten, supportot is viszek.
Multit csak a pénz miatt írtam.

Android fejlesztő, 1 év tapasztalat, Románia, Kolozsvár, multi
Bruttó 291.000 Ft
Nettó 182.000 Ft + 21.000 Ft ételjegy
+ év végi bónusz

Sziasztok!
Valaki tudja esetleg, hogy Svájcban ill. az USA-ban hogyan számolható céges (szuper)bruttó? Az oké, hogy általában teljes évben számolják a fizetést és elterjedtebb ezen összeg minden egyébbel való megspékelése, de vegyünk egy teljesen egyszerű példát. Pl. bruttó 4000 CHF-nek vagy USD-nek mennyi a szuperbruttója? Próbáltam keresni, de nem nagyon találtam róla infót.
Itthon 1M-nek kb. 1.2M a szuperbruttója. Hogyan működik ez külföldön? Azért kérdezem, mert jó volna tudni, hogy pl. 80k CHF-nek mi a céges full költsége, subcontractori projektek miatt.

Szia(sztok)!

Nem tudjátok Ausztriában milyen összeget lehet kérni, ha contractor az ember ? IT , AUtomata tesztelés java/selenium. E2E, backend.
Fogalmam sincs mit szoktak ott kérni és mennyi az adó belőle. Ha bármi infoja van valakinek, megköszönném. Ného ilyen 5-600 euro értéket olvastam.

Köszi :)

Konkrét infóval nem tudok szolgálni (Ausztria + test dev.) Általánosan: más az, ha contractor, és más az, ha szakértő az ember. Szerintem sima alvállalkozóként meredek ennyit kérni naponta. Szakértőként ok. Szóval ha masszív ideig egy helyre dolgozik az ember, akkor nem lesz nagyságrendekkel több az egy napra jutó vállalati bruttó. De ha tüzet kell oltani 2 hétig valahol, akkor az 1k CHF / nap egyáltalán nem ritka. (Dev.)

Köszi. Olyanra gondolok, mint itthon a KATA. Elég népszeru tud lenni ITs körökben . Egy személyes vállalkozásként. 6-12 honapos dolog lenne.

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Szerintem ha nincs állandó lakcímed Ausztriában, akkor az itthoni vállalkozásdból ki tudod számlázni a munkát nekik. Illetve másképp fogalmazva a kinti vállalkozáshoz kinti lakcím is kell stb.. mintha ott élnél. Ha nem tervezed a kiköltözést akkor magyar cégről tudod kiszámlázni nekik.

http://lmgtfy.com/?q=us+employee+costs+calculator

Közben meglett. Magára az idegen kifejezésre volt nehéz rájönnöm.

Oldalak