Fizetések az informatikai és telekommunikációs szektorban

Adatok frissítve: 2023. január

Az informatikusok fizetése a többi szektorhoz képest egyébként is igen kedvező volt, de 2022. második félévében további jelentős béremelkedést lehetett tapasztalni. Budapesten jellemzően magasabbak a fizetések, mint vidéken. A jellemző jövedelem bruttó 800.000-900.000 forintra emelkedett, de megfelelő programozási készséggel ennél jóval magasabb fizetés is elérhető. Ezen belül is elsősorban a nagyobb cégek adják a legjobb bérezést. Portálunk több mint 10 éve követi a magyarországi fizetések alakulását a beküldött kérdőívek alapján. Az informatika területén az elmúlt évekhez képest jelentősen csökkent a különbség a közép- és felsőfokú végzettségűek közt fizetés szempontjából, a legjobban fizetett állásokban egyre több középiskolai végzettségű szakember jelenik meg. Hasonlóképpen a munkatapasztalatnak is egyre kisebb a szerepe: bár jellemzően többet lehet keresni nagyobb tapasztalattal, a fiatal informatikusok akár a legjobb fizetési kategóriákba is bekerülhetnek. A nyelvtudás is számít, bár nem minden pozícióban: a legmagasabb fizetésekkel járó állásokban már gyakran elvárt a felsőfokú nyelvismeret.

A telekommunikációs szektorból főleg olyan budapesti nagyvállalatnál dolgozók küldtek be adatokat 2022-ben, aiknek felsőfokú végzettségük van. Ebben a körben az informatikusokét megközelítő, 600.000-700.000 körüli bruttó bérekről számoltak be.

Egyéb juttatások:
A kitöltött kérdőívek nagy részében adtak tájékoztatást jutalomról, ennek összege jellemzően egy-két havi fizetésnek felel meg a telekom szektorban, az informatikusoknál több havi fizetés mértékét is elérheti. A természetbeni juttatás (étkezési jegy, stb.) szintén jellemzően előfordul.

És Te mennyit keresel? Magyarországon nem szokás ezt a témát nyíltan megbeszélni, de sokan lennének rá kíváncsiak. Írd le a fórumban is, hogy mennyi a fizetésed, és olvasd el, mit írnak mások!

A táblázatokat a beküldött kérdőívek adatainak felhasználásával állítottuk össze. Töltsd ki Te is a kérdőívet (ha még nem tetted), hogy minél megbízhatóbb elemzéseket tehessünk közzé!
:: 
Fizetések az informatikában
Fizetések a Telekom szektorban

Vidék: Közép-Dunántúl
végzettség: egyetemi
munkakör: junior java fejlesztő
bér: br. 350.000 Ft

Szerintem tudod, hogy kevés. Ha másnak nem, ugródeszkának jó lesz.

nulla tapasztalattal kezdtem. Kezdetnek épp elég.

Sokáig ne maradj, mert ez így is kevés. 2014-ben, msc-vel, szintén Közép-Dunántúlon, br. 380-nal kezdtem, igaz villamosmérnökként, kb. 1 év gyakornokoskodással a hátam mögött.

Budapest, multi, junior .NET fejlesztő
Végzettség: szoftverfejlesztő OKJ
Egyetemet most szeptemberben kezdtem el.
Bruttó 500 000

Java, 6 év tapasztalat, keleti multi. Nettó 420. Plusz saját KATA vállalkozásból külföldre dolgozva újabb nettó 420. Ez összesen napi 11 óra munkát jelent, nettó 840-ért. Szeretem az érzést, hogy többet keresek, mint a főnököm. :)

Ez ugyanaz a ceg, vagy ket kulonbozo? De hogy hozzaszoljak. Kulfoldi munka 10 eve 5 evre ki + MAP+ (biztos, de nem a legjobb befektetes), 0 ora net 300-400, kamatado nincs. Volt munkam, sajna az csak ket heti 5 ora volt net 760-ert. Szoval korant sem biztos, hogy a fonokodnel tobbet keresel. De sajna, jol kell keresni, mert kesobb nehezkes, es kell az ilyen merteku megtakaritas, es meg igy sem fogsz nagy labon elni. Programozo, aki a bere 80%-at nem tudja felrerakni, ehen fog halni a jovoben. Ezt kotelezo elerni, ha a bered ezt nem tamogatja kozgazdasagi ertelemben halalra vagy itelve, mivel igen koran nyugdijba kenyszerulsz, es az utolso munkaban toltott ot eved fog szamitani. Szoval, ha keresel 1,2 bruttot most mondjuk, akkor ra kell rakni kb. 20 ev inflaciojat, ami Mo-n 33% hosszu atlag, tehat a MAP+ sem fedezi. Mig masnak az utolso 5 munkaban toltott eveert boven brutto 2m-et szamitanak be, addig egy programozonal kb. a felet. Tehat amikor az ongondoskodasrol beszelunk, egy programozotol etikatlan adofizetest kerni. Amikor odakerulsz, ugyis az allam szettarja kezet. En csak szoltam. Sokan megfeledkeznek, hogy 1m-es berek mas szakmakban is vannak mar 10+ tapasztalattal, es ott nincs vege a dalnak, hanem ertekesebb vagy tobb tapasztalattal, nem ertektelenebb.

Tárgyi tévedés: már vagy 10 éve nem az utolsó 5 év számít a nyugdíjad megállapításánál, hanem a teljes életpályád, valorizációs szorzókkal korrigálva.

Bér 80%-át család mellett nem lehet félrerakni, részemről ha az összbevétel (házaspár) 50%-a összejön, már elégedett leszek (és nem fogunk éhezni).

Azzal is vitáznék, hogy törvényszerű lenne a korai nyugdíj ezen a pályán, ha az ember nem kell alkalmazottnak a kora miatt, még mindig lehet szabadúszó, ott senkit nem érdekel, hány éves vagy, csak az, hogy mit tudsz és mennyiért. A kereslet egyelőre nagyobb, mint a kínálat.

A programozasban bar exact dologrol beszelunk, hogy mit tudsz, eleg relativ. Lehetsz a vilag legjobb programozoja is, attol meg barhol megbukhatsz az interjun. A szabaduszosag kb. akkor fizet jol, ha amugy szinlelt alkalmazotti statuszban vagy, azert a tomeghez kepest igen ritka, hogy csak ugy ertelmesen fizeto projekteket barkire is rabiznak, es itt lehet barmennyi tapasztalatod. Errol kulon nem szeretnek vitat nyitni, 16+-on, ugy hogy kulfoldon is dolgoztam es vegig javaztam nagy cegeknel, megis vhogy nem elek meg abbol a tudasbol, ami van. (es elhiheted a fel eletem vegig tanultam) - latom a tendenciat. Plussz latom azt is, hogy mennyire at fog alakilni a szakma 10 ev tavlatban. Amugy senkit nem erdekel mit tudsz, az erdekli oket mit nem.

Vallalati Cooltura: (senior java dev 16+, kulfold 7)

Nagyon nem voltam kepben a hazai fizetesekkel (el kellett volna olvasni egy Hays pdf-et), es igazabol, amikor hazajottem par evig nem is erdekelt. Hazai rossz tapasztalatok.
Aztan kicsit szetneztem...

Sok helyre behivtak, de mindenki nezett nagyokat, amikor egy Tech-Start-upos par ev szerepelt a CV-ben a kulfold utan. Sohase kaptam igazan lehetoseget az elore lepesre, igy bennem volt a vagy, hogy tanuljak is valamit, lassak egy mas vilagot, ne csak droidkodjak, ne torjek meg a Thaifoldi 3 hetes nyarasom se, meg a szokasos...
Zavaro, ha nem az emberi skilljeid a nyerok, hanem a java test pontszamaid.

Magasrol indult a berigeny, ugy gondoltam belokom a 1,8-as dolgot, ha mar ezt irtak ki a kodolo sulik az ujsagcikkes promociokban. Mondhatnank, hogy akar perelhetnem is oket, mert megtevesztik fogyasztoi tarsadalmunkat. :)

Nem jott be, alapvetoen 16+ ev tapasztalattal, sajnos erosen fejlesztoi CV-vel, egy helyen hallottam 1,5 korul, az is egy allami zsirosbodon project volt, de a realitas vhol az 1-1,2, max. 1,3 korul van senior fejlesztokent. Nehol van 1,4, de annal mindig talalnak olcsobbat. (oda kell a haver is, hogy nagyon akarjanak)

Morgan Stanley: 1,2 a sav vege. (1,3, ha erolkodsz es a HR rakerdez) - amugy kihelyezo ceghez loknek at, es ugy vesznek vissza a mostani allashirdeteseknel. (ne tevesszen meg senkit a senior architect stb., azt se tudjak mirol beszelnel)
Lufthansa: 1,5-nel a HR szivbajt kapott, sajna nincs fenykepem rola :)
Epam: 1,8-nal is teszteltek, de minek - szolhattak volna, hogy kerjek kevesebbet :)
Citi: Egyik HR-es ugy hirdeti, hogy 1,4 a max. felvesznek architektnek, ehhez kepest itt mar nagy volt a rezges :) - aki laptopon szocializalodott, vigyen be egy nem 20 eves melynyomasu billentyuzetet :)
Blackrock: nem tudnam elkepzelni, hogy 1,2M-nel senior devnek tobbet adna (persze van a VP stb., de sztem mar az se igazi) - van am ketszeres kihelyezes is BlueBird, meg valami Graphisoft-os, ott kevesebb a kor (meguszhatod a codility-t), amugy alapbol ilyen 3-4
A kivalasztasi szempont sztem a folyekony angol, itt beszeltek atlagban a legjobban angolul, a Telekomban meg a legrosszabbul.
Itron: 1,3-ig talan elmegy, de inkabb 1,2 - idozonahoz esetleg alkalmazkodni is kell
MSCI: no standard, csak egy nyomorult pure java - 1,3 talan
IT Services/Transferwise: szereti a fiatal csokakat - kulonosen az IT services szereti elszolni magat - huuu de oreg - 40 alatt :) !!!, talan 1,2M a hatar, de inkabb az 1,1-et szerettek volna hallani
Telekom: 1-1,2 korul + erosebb kafeteria
Vodafone: Solution architect-nel 1,2 a hatar, enterprise 1,3 korul, senior dev csak lejjebb lehet valszeg
OTP: 1,2-nel azt mondtak, hogy nagyon nem erre gondoltak, es en nem leszek vezeto fejleszto az biztos (HR megkerdezte a fonokot)
Genpact: 1-1,3 + 10% bonus, de amatorok es kinlodnak (nem keresnek ok 1,3-ert embert, a csapat nagyon fiatalnak tunt)
Ericsson: egy trainee kikuld egy automata tesztet emailben just for fun :)
GE: A bemutatott start-up MVP erosebb volt mint, amit csinalni kellett volna - igaz az interjut elszurtam (tulsagosan komoly volt a tarsasag, es a vicc nem jott be), de akkor meg a fonok ezt nem tudta (azt mondta borus arckifejezessel, hogy talan lesz meg egy architekt kor)
Unicredit: Architectkent talan 1,2-1,3, amugy a fejleszto berek kisebbek
Erste: a haverom 15+ ev, igaz tanari diplomaval, de br. 750 kihelyezve (keni vagja)
Kopint Datorg: 1-1,2 - mar ha meghirdetnek pozicciot
World Fuel Services: a talan indiai hr manager nem tud 12-vel szorozni, mindenkepp eves bert szeretne hallani - 15M nem tudom, hogy sok volt vagy keves, technikai testig nem jutottam el - a vezeto velem egykoru volt - ja meg felig phyton
Oracle: 1,4-ig elment volna, de 1,5-nel mar majdnem visszamondta - akkor meg nem volt fulhallgatom, es nem tudtam tavban interjuzni :) egy kezzel gepeltem a kodsort
Aegon: a fonok mindenkep szerdan szeretett volna interjuztatni, no valasztas, majd lemondtak kesobb - vezeto fejlesztoivel kinlodtak - en azon a heten inkabb hazamentem egy kiszaradt tohoz tekerni anyuval - eletem legjobb kozos elmenye volt - iden mar ugye COVID, meg kevesbbe is birja - szoval ez nekem most tobbet ert, bocs
LogMeIn: szeretik a fiatalokat, hallomasbol talan 1,2 a teteje
TATA: kinlodnak a contractorral - en ilyen gyenget csak Alicanteben hallottam - 200/220 euro per nap - 6 honap (1M-nel valszeg alkalmazottkent se keresel tobbet)
IBM: makogo angollal azt mondta a HR, hogy nem jo az angolom - vmi ferfi, de olyan gusztustalan modorral - bar a brit allampolgarsag nem sokat jelent, de azert vmibol kinn is megeltem :) 1,2-1,3
K&H: architect 1,2 a teteje, verig voltak sertve, hogy tobbet szerettem volna
Dealogic: azert az az 5-kor kicsit soknak tunt (sajna amugy Net-es, de egyebkent rendeseknek tuntek)
UBS: Windows 98 van meg Svajcban :)
MetaInf: 1,2-1,3 sima ugy volt nekik
Idomsoft: 1,2 a teteje
Voxsmart: par kerdes utan ravagja, en nem vagyok informatikus :)
DSS Consulting: 10 eve meg par oras pszihologiai testen is reszt vettem az elozo valsagban, ez feldata az utolso kenetet az orszagbol valo menekulesre
Profession.hu: 1,6 sok volt :)
Qualisoft: 1,3 a max. (azt nem tudom, hogy ez mar a vezeto fejleszto kategoria volt-e)
GB Solution: 1,2-nel mar szivtak a fogukat (1,1 vot a nyero)
4D Soft - Telekom: br 500 + KATA harom fele (majd fel vannak haborodva, ha nem jo :) )
Appwise - ITWare - Telekom: KATA
InnoView: a benyomasom az volt, hogy nem erdekli oket a berigeny, majd utkozben eldontik, de 1,2 volt 15+-osnak - vezetoi fejlesztonel az 1,5 is benne van - (ha az ugyfel olyan)
Heitec: max. 1,3

A teljesseg igenye nelkul termeszetesen (sztem meg van ugy 10 a listan), es meg tudnam fokozni nehol - ugy gondolom eleget lattam itthon. A vege egy picit alul lett fizetve a nagy interjuzgatasban.

Sajna a cegek nem nezik ki beloled ennyi ev utan sem, hogy tobbre is hivatott lehetsz, plane ennyi nemzetkozi tapasztalattal a hatterben, es az az elszomorito, ha durvan meglepodnek, amikor megalazod a munkajogaszt, vagy olyan dolgokat loksz elejuk, amit meg a nagy senior PO se volt kepes eszrevenni. (GDPR hibak, illogikus UI) - a start-uprol ne is beszeljunk, amikor annyi tudast szedsz ossze, amit mas egy elet alatt sem, hogy folyamatosan szivsz.

Osszefoglalva tok jo tenyleg, hogy eljutottunk a br. 1,2-ig es tenyleg alkalmazottkent penzben tenyleg nem eri meg kimenni. (alberlet foleg, barhol Europaban - az egy savos adon mulott, mert a berkoltsegem uberelte ezt a szintet 10 eve), de ez egy pszihiatria inkabb, es koszonom inkabb fizetem a 7.500Ft TB-t...Kicsit idopocsekolasnak ereztem az elmult 1,5-2 evet.

Mi a tanulsag? Mi a francos nyavalyaert kell titkolni a bereket, ha amugy minden ceg tudja a masiket, es ez alapjan, mint a nagy kereskedesek ugyanugy a kolat 399-ert adjak, es ugyanakkor learazva? Hogy kellemetlen legyen? Magam reszerol 10 eve keszulok, hogy egyszer hazajovok, de ilyet en meg nem pipaltam - sztem az emlekeim szebbek voltak. :P

De, ami miatt kimentem anno, hogy sokkal idoigenyesebb volt elhelyezkedni, mint egy olyan orszagban, alig beszelven anno meg az angol nyelvet, ahol elotte sosem jartam. (3 nap alatt dontottem el es koltoztem ki az elozo valsag kellos kozepen - persze aztan ott mentem el meg endoscopiara is az elozo magyar ceg kibelelzos strategiaja utan - a listaban a ceg amugy szerepel)

Az allapotok a COVID elotti evre vonatkoznak, azota a berek stagnalnak.

Mivel valszeg munkam nem lesz mostanaban itthon, ugy gondoltam, hogy nem fog artani ennek a megosztasa. Az ember addig simlizik, amig van miert.

A banki poziknál mi volt a motiváció, csak kérdezem, hogy 20-30 éves forrásrendszerek felett architectkedjen az ember?
Illetve IDBC-t vagy a Mortoffot nem próbáltad?
Egyébként azt az összeget még vállalkozóiba se egyszerű megkapni, ahhoz már relatíve ismertnek kell lenned, 80 de inkább már 90k-t jelent napidíjban

Ha nem ismeri valaki, itt fizukkal vannak fent az allasok, igy eleg sok idot meg lehet sporolni.
https://nofluffjobs.com/hu/jobs

Hozzateve meg, hogy nem gondolom, hogy a br 900 es a br 1.2 kozott akkora differencia lenne, hogy ezen sporolni kelljen nagy multiknal egyeneken. Ha a CV-ben levo tapasztalat nem szamit?

Ha amugy meg a valsag idejen is prosperalo multikat nezem, akkor nem ertem mire szamitanak egy ilyen jelolttol? Ha nem talalja el a bersav tetejet, es vegul kiderul, hogy meg a 3 ev tapasztalattal levo Jozsi is tobbet keres, mi lesz az elso reakcioja?

Hasznalni fogja a tapasztalatait, amiert elmeletileg felvettetek. En a helyzetet ahhoz hasonlitanam, mint amikor a beka nem veszi eszre, hogy mar megfott a levesben.

Helló!

Nagyon klassz, hogy ezt leírtad és megosztottad a fórumot olvasókkal. Számomra nagyon kiábrándító, hogy ez megy a szakmánkban. Nem úgy volt, hogy a kartellezést büntetik???

Ez nem kartellezés! :)

BPi cégnél, de full remote munkával, 20+ fős cégnél, technológiai vezető, br. 2,3M Ft.
Több projekt / projektcsapat szakmai vezetése, párhuzamosan 6-7 programozási nyelven, ügyfél kapcsolattartás tech támogatása, hiring, stb.

Én pont ugyanezt csinálom (technológiai vezető, remote a COVID miatt, 100 fős cég). Bruttó 1.2M és nem megy feljebb, és más se fizet többet (interjúztam, illetve megtettem m, amit lehet, hogy emeljenek, és fejvadászokkal is beszéltem).

Abszolút irreális, amit írsz. Légyszi ne trollkodj.

en is itthon dolgozom remote-bol. 2,326M brutto. 15+ ev fejleszto. Sok technologiaban ganyoltam nem tudnek szakteruletet kiemelni. az ugyfel miatt keresek ennyit. Valoszinu az elso hozzaszolo is . Nem trollkodom.

Sztem ezt nem kellene ide keverni azert. Meg ez most vallalkozo vagy alkalmazott? ugye az sem mindegy - teljesen mas, hogy vki stabilan keres vmit, vagy folyamatosan rohangalnia kell a megrendelesert, es ideig oraig el az egesz - persze vannak a jo projektek extra hosszu tavra, de azert inkabb a 6+ honap jellemzo - sztem ez nem reprezentativ a berek tekinteteben, mondok jobbat a haverom ennek 1,6-szorosat keresi, mert nem tud visszamenni a COVID miatt, na bumm.

Ez ritka. A cég magyar vagy külfödi gyökerű? A beosztott fejlesztőknél milyen bruttók vannak?

Budapesten, multinál, telekommunikációs cégnél, 10+ év szakmai tapasztalattal, sok gyártói minősítéssel, nem vezetői pozicióban nettó 500 körül keresek havonta. De elég stresszes a meló.

Sziasztok!

Telekommunikációs multinál vagyok szenior adatelemző. 10 év tapasztalat (nem mind itt), bruttó 750, plusz cafetéria. Napi meló: Oracle adattárházból sql lekérdezések napi szinten. Adatokból üzleti érték kiforgatása, prezentációk készítése esetenként.

Ennél kaphatnál bőven többet, 1m körül.

Ha értesz a modern adattechnológiákhoz (machine learning, esetleg deep learning), akkor ez nagyon kevés. Ha nem akkor elég kevés.

Szerintetek meddig fog fennmaradni az, hogy lehet akár full remoteban dolgozni, vagy akár úgy, hogy csak heti 1-2x jár be az ember az irodába? Elképzelhető, hogy a vírus után velünk marad ez a jelenség? Azért is kérdezem, mert vidékiként szeretnék majd Pesten dolgozni, de a felköltözést nem biztos, hogy meg fogom tudni oldani.

(Jelenleg több ismerősöm is dolgozik vidékről Pestre.)

Szerintem a járvány végeztével szépen visszaterelik a népet az irodákba. Nálunk is már nyár elején tervezgették hogy a teljes létszámból milyen %-ban mikorra kell visszatérni a munkahelyre, aztán ez most halasztva lett. Ami talán változás lesz, hogy ahol nem volt eddig home office, ott engednek hetente 1 napot, ahol meg volt, ott talán 2-t is. Még mindig él az az elgondolás, hogy ha együtt vagyunk, akkor épül a csapategység - lefordítva akkor tudunk jobban figyelni titeket, hogy tényleg dolgoztok-e.
De ahogy elnézem a helyzetet, ebből jövő tavaszig nem lesz semmi, addig marad minden, ahogy most van. Vagyis aki full home office-ban, az marad ott, aki nem, annak meg csak akkor lesz, ha a vezír engedélyezi a karanténosdit megint. De azt meg nem akarja, mert bedől a gazdaság, oda a népszerűség. Minden ekörül forog Magyarországon, mi hoz nagyobb politikai hasznot.
Másodlagos a munkahelyvédelem.
Szerencsére a végeredmény szempontjából most mindegy ez, mert a vége az, hogy megmaradnak a munkahelyek, nyitva vannak az iskolák, nem kell otthon kiskorú gyerekre vigyázni.

Szia,

Tök jó lenne, ha elolvasnád a fórum eredeti célját, és te is leírnád, ami rád érvényes.

Amúgy meg kb. ez a legfontosabb kérdés jelenleg a hazai informatikában/illetve fehér galléros munkaerőpiacon. Jelentős hatása van még a fővárosi ingatlanpiacra is. Jelen pillanatban nem lehet tudni, hogy mennyire áll vissza a járvány után a normál élet. Én arra számítok, hogy (mondjuk 3-5 éves távon) a heti 1-2 nap bejárás lesz a standard a nagy tech cégeknél, a többi home office. Ha 1-2 nagy cég meglépi itthon, akkor a többinek is menni kell utána, mert sok embernél (akár 30-40%, a 35 alattiaknál sztem 50+%) a home office top prió és várhatóan át fognak menni oda ahol engedik jobban.

Én is erre számítok. Fából vaskarika. Szóval a full remote nem nagyon fog felfutni. Csak most, átmenetileg.

Talán nem is baj, hogy 100%-ban nem lesz home office azért mindenhol. Az informatikában (kivéve ha valami pure ops feladatról van szó) a fejlesztéshez kell azért a több-kevesebb személyes jelenlét. Az emberek közötti bizalom személyes kontaktussal alakul ki, ami a jó csapat alapja, és az innovációt igénylő projekteknél is szükséges néha közösen elvonulni ötletelni tapasztalataim szerint.

Ha végigtekintek a távmunkáimon, kivétel nélkül bonyolult dolgokról van szó. Értsd: sokkal bonyolultabb technológiailag, üzletileg stb., mint ami az átlagos, onsite helyeken van. Ha egy (átlagos) ilyen helyre be lettek volna dobva ezek a feladatok, hogy oldják meg, simán beletört volna a bugylibicskájuk. :) Igaz, amit írsz, hogy a legkönnyebben a trivial / flat feladatokat lehet távmunkába kiszervezni. Ugyanakkor én sem állítok valótlant azzal, hogy szerintem sok beülős helyen azért ragaszkodnak a személyes jelenléthez, mert (több is kiválasztható: ) nem elég jó a fejlesztők (egyéb szorosan kapcsolódó munkatársak) képessége (szakmai, kommunikációs stb.), bizalmatlan a menedzsment, lógós / motiválatlan a fejlesztő, vagy nem tud elvonulni otthon (vagy túlzottan szociális stb. stb.). Illetve túl sok ilyen egyén van a csapatban. Továbbá az is igaz, hogy léteznek olyan projektek, amik annyira bonyolultak, hogy valóban csak fizikailag egy légtérben oldhatók meg. Vagy biztonsági okokból nem vihetők kapun kívülre a fejlesztésük. De a beülős munkák 98%-a nem emiatt, hanem az előbbi okokból kifolyólag igényel több-kevesebb személyes jelenlétet. Úgy kell azoknak a cégeknek, én cost of living különbséggel olcsóbban megcsinálnám nekik, jobb minőségben, gyorsabban :)
Én azt tapasztaltam, hogy mivel nagyon jól lehet így anyagilag és időügyileg is járni (kint kb. 20%-kal tudnék csak több pénzt félre rakni, a 8 óra munka nincs körbedíszítve járulékos időpocsékolással), mindenki nagyon megbecsüli az ilyen lehetőségeket és nagyon jó együttműködés tud kialakulni a peerek között. Persze, néha kerül a képbe egy-két kivétel, de az olyanok hamar lemorzsolódnak.

Oldalak